In Vitro - 9 miesięcy później

In Vitro - 9 miesięcy później

Przez ponad rok kamery programu śledziły starania lekarzy, embriologów oraz pielęgniarek, ciężko pracujących, by spełnić największe marzenie bezdzietnych par o staniu się rodzicami. Widzowie „In vitro. Czekając na dziecko” byli świadkami dramatycznych zmagań małżeństw, znajdujących się w różnych fazach leczenia niepłodności. Poznali motywacje bohaterów, dowiedzieli się, z jakimi trudnościami i emocjami wiązały się ich poprzednie próby zajścia w ciążę. Do tej kroniki wydarzeń życie dopisało ciąg dalszy.

9 miesięcy później pary dzielą się swoimi doświadczeniami i zapraszają widzów, by towarzyszyli im w ostatnich chwilach ciąży. Każdy premierowy odcinek jest poprzedzony emisją odcinka poprzedniej serii, przypominającą zmagania poszczególnych bohaterów: Doroty i Artura, Kariny i Artura oraz Agnieszki i Piotra.

Widzowie będą świadkami, jak wieloletnie zmagania z niepłodnością, nieudane próby  oraz starania nagrodzone zostają uśmiechem losu. Kamery towarzyszą przyszłym rodzicom  i szczęśliwym małżonkom, których ciężka walka o posiadanie rodziny dobiega upragnionego końca. Niektóre z przypadków lekarze od razu skazywali na niepowodzenie, jednak upór w dążeniu do celu oraz pragnienie posiadania rodziny sprawiły, że pary nie ustawały w staraniach. Widzowie poznają również przejmujące przypadki wielkich rozczarowań, gdy okaże się, że terapia nie zawsze jest w stanie przynieść upragnione efekty.