Kobiety na linii frontu

Kobiecy gniew – pokonać ISIS

Stacey Dooley wybiera się na front w towarzystwie nadzwyczajnego, całkowicie kobiecego batalionu jazydów, napędzanego chęcią odwetu na tzw. Państwie Islamskim. Kobiety te dzielą się ze Stacey szczęśliwymi wspomnieniami z poprzedniego życia oraz niewyobrażalnymi traumami, których doświadczyły z rąk Państwa Islamskiego.

Wraz ze wzrostem intensywności walk w Północnym Iraku, mających na celu odbicie Mosulu z rąk ISIS, w tym nadzwyczajnym filmie Stacey odkrywa, jak zmieniło się życie tych kobiet za sprawą pragnienia zemsty za śmierć ich bliskich zamordowanych przez członków ISIS.

W 2014 roku 50 tysięcy jazydów uciekło z ziem swoich przodków w północnym Iraku na Górę Sinjar z dala od Państwa Islamskiego. Bez dostępu do żywności i wody tysiące z nich zginęło w górach, a ci, którzy przetrwali, zostali zgładzeni lub schwytani. Ponad 5 tysięcy kobiet pojmano jako niewolnice seksualne, przy czym nadal około 2 tysięcy kobiet pozostaje w niewoli.

Dwa lata po tym ludobójstwie Stacey spędza dwa tygodnie z batalionem odważnych, młodych kobiet. Grupa utworzona przez znaną wśród jazydów piosenkarkę stała się grupą odważnych wojowniczek. Wiele z nich uciekło przed niewyobrażalnymi okropnościami ze strony ISIS i jest zdeterminowanych do ratowania kobiet, które nadal znajdują się w niewoli Państwa Islamskiego. To wojowniczki, które sieją strach w sercach dżihadystów, ponieważ wierzą oni, że śmierć z rąk kobiety nie pozwoli im na niebiańskie życie wieczne.

Stacey spotyka się z kadetkami w obozie treningowym, w którym przygotowują się one do dołączenia do batalionu. Następnie wybiera się z nimi na front, gdzie przygotowują się do walki.