Życie po raku

Życie po raku

Rak zabiera wszystko. Poczucie bezpieczeństwa, zdrowie i często najpiękniejsze lata życia. Ale o ile blizny na psychice z czasem się goją, tak te na ciele – przypominające o jego częściach straconych wskutek choroby – już wolniej. „Życie po raku” to program pokazujący walkę, jaką pacjenci na całym świecie toczyli i wciąż toczą z tą nieuleczalną chorobą. Często płacąc za wywalczone życie ogromną cenę.

Doktor Christian jest onkologiem zajmującym się leczeniem rzadkich odmian raka. Jednym z jego pacjentów jest projektant Josh chorujący na siatkówczaka, w wyniku którego stracił twarz. Równie dramatyczną historię opowiada ojciec dwóch chłopców, Danny, u którego w wieku zaledwie 39 lat zdiagnozowano raka pęcherzykowego.

Poznamy także historię 49-letniej Julie, pacjentki dr Dawn, która 8 lat temu straciła objętą nowotworem pierś. Teraz wraca, by dowiedzieć się, czy będzie mogła wreszcie poddać się rekonstrukcji biustu przy użyciu nowej techniki rekonstrukcyjnej. Na radioterapię do dr Dawn trafi też 22-letnia Natalie, chora na raka szyjki macicy. Będziemy świadkami tego, jak ciężką walkę stoczy ta młoda dziewczyna z samą sobą, będąc zmuszoną do podejmowania bardzo trudnych decyzji dotyczących jej leczenia.

Ale twórcy programu nie zamkną się we wnętrzach oddziałów onkologicznych, pokazując tylko cierpienie dotkniętych nowotworem chorych. Wyjdą z tym trudnym i wstydliwym tematem do ludzi – również tych zdrowych. Bo o raku trzeba mówić głośno, przestrzegając społeczeństwo przed zagrożeniem i uwrażliwiając na to, jak ważna jest profilaktyka. Dlatego doktor Pixie zaprezentuje zszokowanym przechodniom autorską protezę jelita grubego, uczulając ich przy tym na objawy raka tego organu. Zaś dr Christian pokaże spotkanym na ulicy kobietom, jak wyglądają i z czego robione są sztuczne piersi, mówiąc jednocześnie, co w sytuacji operacji i rekonstrukcji biustu jest dla nich najlepsze. Poznamy też historie celebrytów, którzy opowiedzą o swojej walce z rakiem: Petera Andre, Kena Homa, Jenny Frost, Matta Dawsona i Dawna Portera.

Bo rak nie wybiera. Dotknąć może każdego z nas, w każdym momencie życia. I dlatego nie można go ignorować.